http://www.mucahityildiz.com/pg-picalti/uploads/2017/11/9-1-2.jpg

HAKKINDA

Bilgi, Birikim, Deneyim ve Başarı!


Mücahit YILDIZ

Sultanlar Holding
Yönetim Kurulu Başkan Yrd.

1965 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta tahsilini Göksu’da mahalle mektebinde bitirdi. Lise öğrenimini Kabataş Erkek Lisesinde yatılı olarak tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.

Hale hazırda bu yıl 70.kuruluş yıl dönümünü kutlayan Sultanlar Şirketler Grubunda Yönetim Kurulu Eş Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmaktadır.

İTO MECLİS ÜYELİĞİ, MÜSİAD (Müstakil Sanayiciler Derneği) üyeliği UTESAV (ULUSLAR ARASI TEKNOLOJİ, EKONOMİ VE SOSYAL ARAŞTIRMALARI VAKFI) mütevelli heyet üyeliği, KANDİLLİ GİRİŞİMCİLER KULÜBÜ kurucu üyeliği, SULTANLAR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI mütevelli heyet üyeliği, KABATAŞ MEZUNLAR DERNEĞİ üyeliği, İTO Sağlık danışma komitesi üyeliği Göksu İlmi Yayma Derneği üyeliği, Doğu Karadenizliler Derneği üyeliği,Rimer (Rize merkez mahalleleri derneği kurucu)üyeliği TÜRES (Tüm Restaurantlar ve Tedarikçileri Derneği Üyeliği) İKTİSAT FAKÜLTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ üyeliği, İSTANBUL İLİM VE KÜLTÜR VAKFI üyeliği, SULTANLAR SPOR KULÜBÜ Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Çeşitli gazete ve dergilerde Türk ve Dünya ekonomisi üzerine makale ve araştırma yazıları yayınlandı. Ticari işletmelerde üretim, dağıtım, satış noktaları ve uygulama merkezlerindeki standartları belirleme amaçlı bir kaynak kitap üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Evli ve 3 çocuk babası YILDIZ, İngilizce biliyor.